Stacja pogodowa EMOS E8835
Na pewno warto na bieząco monitorować aktualną sytuację pogodową, a także jej rozwój w przyszłości. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam zdecydować, w co się ubrać, czy trzeba podlać ogródek, czy chwilę poczekać. Niektórzy mogą oczywiście polegać w tym zakresie na obolałych kościach (gdzie ból ma oznaczać zbliżający się deszcz), ale mądrzejszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania domowej stacji pogodowej EMOS. Przejrzysty wyświetlacz pokazuje dokładny czas, datę, aktualną temperaturę i wilgotność (wewnątrz i na zewnątrz), ciśnienie powietrza, prognozę pogody na następne 12-24 godziny, godzinę wschodu i zachodu słońca i wiele więcej. Jeśli postawisz go na stoliku nocnym, docenisz także budzik z funkcją drzemki.
Świetny analityk z dobrą pamięcią
Zawsze możesz polegać na prawidłowej godzinie i dacie. Ta cyfrowa stacja pogodowa koryguje je samodzielnie na podstawie odbieranego sygnału radiowego DCF. Dlatego nawet przechodząc z czasu letniego na zimowy (i odwrotnie) lub w roku przestępnym zachowaj spokój, nie ryzykujesz zaspania do pracy. Jeśli chodzi o pogodę, zawsze możesz odczytać aktualną temperaturę i wilgotność wewnątrz i na zewnątrz. Ponadto stacja pogodowa E8835 regularnie rejestruje mierzone wzloty i upadki obu tych zmiennych, co docenią zwłaszcza miłośnicy rekordów. Dodatkowo wyposażony jest w barometr mierzący ciśnienie atmosferyczne. Jego rozwój w ciągu ostatnich 12 godzin jest wyświetlany na wykresie.
To da ci wgląd w przyszłość
W szczególności Twoje dzieci i wnuki pokochają zmieniający się obraz nieba pokazany w górnej środkowej części. Ale nie daj się zwieść. Jedna z 7 ikon, które mogą pojawić się na wyświetlaczu, nie pokazuje aktualnych warunków pogodowych, ale przewiduje pogodę na następne 12-24 godziny w okolicy 15-20 km.
Co oznacza „buźka“?
Niezdecydowane deptanie przed otwartą szafą może zostać rozwiązane przez ikonę twarzy („buźki”) w prawym górnym rogu stacji. Wskazuje to tzw. temperaturę odczuwalną wyznaczoną na podstawie połączenia temperatury z wilgotnością względną. Wilgotność zasadniczo wpływa na to, jak naprawdę się czujemy w wyższych temperaturach. Kiedy jest wysoka, woda z naszego organizmu paruje wolniej, więc organizm nie chłodzi się tak dobrze. Dlatego, gdy tylko wilgotność w temperaturze powyżej 20 ° C przekroczy granicę 60%, stacja pogodowa zaalarmuje Cię smutną minką, co oznacza, że tym razem raczej lepiej sięgnąć po przewiewną sukienkę niż ciepłą spódnicę.
Możliwość podłączenia do 3 czujników
Tę stację pogodową dostarczamy w pakiecie z czujnikiem zewnętrznym E08835, który może komunikować się z nią na odległość do 60 m. Połączenie odbywa się bezprzewodowo, dzięki czemu parapet za oknem nie powoduje korozji przewodów. Czujnik jest wodoodporny, ale nie wytrzymuje stałego przebywania w deszczu. Dlatego zalecamy umieszczenie go gdzieś pod dachem, najlepiej od północnej strony domu. Jeśli jednak lubisz absolutną perfekcję, możesz kupić jeszcze dwa i podłączyć do 3 czujników do swojej stacji pogodowej. Możesz przełączać zmierzone dane z każdego z nich ręcznie na wyświetlaczu lub ustawić ich automatyczny wybór.
Na stoliku lub ścianie
W tylnej części stacji pogodowej E8835 znajdziesz praktyczną podstawkę uchylną, która pozwoli dopasować ją do pozycji, w której najlepiej będzie ustawić ją na stoliku nocnym, czy półce. Jednak równie dobrze będzie wyglądać po przymocowaniu do ściany tylko 2 małymi śrubkami.
Na baterie
Do stacji pogodowej wkładane są 3 baterie AAA, a do czujnika 2 baterie AAA. Aby zapewnić jak najdłuższe działanie, wyświetlacz LCD nie zawsze jest podświetlany. Naciskając przycisk SNOOZE / LIGHT aktywujesz go na 5 sekund, co jest wystarczające, abyś mógł odczytać najważniejsze dane. Do stacji pogodowej i czujnika należy zawsze wkładać jednorazowe baterie alkaliczne o napięciu 1,5V. Nie stosujmy akumulatorków, ponieważ mają niewystarczające napięcie (tylko 1,2V).